Iga inimene on ainulaadne

Iga inimene on ainulaadne

Praegu ei osata psoriaatilist artriiti (PsA) välja ravida, aga teile sobiva ravimiga on võimalik sümptomeid kontrolli all hoida.[1] See, mis toimib hästi ühel inimesel, ei pruugi teisele üldse sobida, pealegi võib aja jooksul miski ka muutuda; seepärast on tähtis olla kursis, milliseid raviviise olemas on.[2] See annab teile võimaluse oma arstiga teadlikult ravi arutada – vaadake meie näpunäiteid, mis on mõeldud abiks vestluses arstiga.


everyone is unique

Selleks et teie ravi saaks toimida parimal võimalikul moel, on tähtis võtta ravimit täpselt nii, nagu arst on öelnud.[3] Kui teil on mistahes muresid või kui te arvate, et teie praegune ravi ei hoia PsA-d kontrolli all nii hästi, kui võiks või sama hästi kui varem, pidage nõu oma arstiga.[4] Mõned inimesed võivad olla mures, et kui nad räägivad oma raviga seotud rahulolematusest või murest, siis võidakse neile määrata kehvem ravi või jäetakse nad üldse ravita.[5] Kuid aus ja avatud suhtlemine arstiga on väga tähtis.


TÄHTIS NÄPUNÄIDE
„Võttis ikka väga kaua aega enne, kui leidsime minu jaoks toimiva ravimi ja ma hakkasin ennast oma nahas mugavalt tundma.“*

Kuna on olemas palju ravimeid, võib teile kõige sobivama leidmine natuke aega võtta.[6] See, mida arst teile välja kirjutab, oleneb mitmest asjaolust.[2][7][8][9]

  • PsA tüüp ja raskus
  • Teie elustiil ja plaanid
  • Kui sageli olete nõus ravimit saama
  • Raviga kaasneva riski ja kasu suhe
  • Teie üldine terviseseisund
  • Koostoimed teiste teie võetavate ravimitega
  • Kas olete rase või tahate rasestuda
Kui kuulute selle umbes 80% PsA-ga inimeste hulka, kellel on lisaks ka psoriaas,[10] võivad nahaarst ja reumatoloog teie ravi puudutava otsuse tegemisel koostööd teha[11]


Teile võivad huvi pakkuda ka

Kuidas valmistuda arsti vastuvõtule minekuks

Kasutage arsti juures käimist võimalikult hästi ära.

Kas arsti juurde on vaja kindlasti kohale minna?

Kuna COVID-19 on osa meie igapäevaelust, ei pea te alati arstiga füüsiliselt kohtuma.

Ülevaade ravivõimalustest

Uurige, milliseid ravivõimalusi on olemas.

References

National Psoriasis Foundation. About psoriatic arthritis. Available at: https://www.psoriasis.org/about-psoriatic-arthritis Accessed: June 2020.
Arthritis Foundation. Psoriatic arthritis. Available at: https://www.arthritis.org/diseases/psoriatic-arthritis Accessed: June 2020.
Creakyjoints. Psoriatic arthritis flare-ups. Available at: https://creakyjoints.org/living-with-arthritis/psoriatic-arthritis-flare-ups/ Accessed: June 2020.
National Psoriasis Foundation. When to talk to your doctor. Available at: https://www.psoriasis.org/advance/talk-with-your-doctor-changing-treatments Accessed: June 2020.
Trettin B, et al. BJD 2020; DOI: 10.1111/bjd.18876.
Arthritis Foundation. How to achieve remission in psoriatic arthritis. Available at: https://www.arthritis.org/diseases/more-about/how-to-achieve-remission-in-psoriatic-arthritis Accessed: June 2020.
Ritchlin CT, et al. Ann Rheum Dis 2009;68:1387-94.
Haddad A, et al. Rambam Maimonides Med J 2017;8(1:e0004): 1-6.
Kurizky PS, et al. An Bras Dermatol 2015;90(3):367-75.
Coates LC and Helliwell PS. Clin Med 2017: 17(1):65-70.
AAD. Psoriatic arthritis treatment. Available at:https://www.aad.org/public/diseases/psoriasis/psoriatic-arthritis-treatment Accessed: June 2020.
Logo Janssen | Pharmaceutical Companies of Johnson & Johnson