Kas mul läheb paremaks?

Kas mul läheb paremaks?

Psoriaas on küll pikaajaline haigus, aga see ei tähenda, et teil on kogu aeg sümptomid või et tunnete end pidevalt halvasti.[1] Iga inimese kogemused on erinevad ja te võite leida, et mingil ajal on sümptomid tavalisest leebemad või isegi paistavad mõneks ajaks kaduvat.[1] Elu psoriaasiga ei pea olema igapäevane võitlus, teil on siiski võimalik oma seisundit kontrolli all hoida ning elada õnnelikku ja täisväärtuslikku elu.[1][2] Igapäevaelus tillukeste muutuste tegemine aitab hoida teie tervist ja õnne.[2]

Vaadake elustiili nõuandeid, mis aitavad teil iga päev saavutada väikesi võite..

Mõned inimesed leiavad, et psoriaasi sümptomitele mõjuvad ka aastaajad – jälgige oma nahka ja püüdke seda kaitsta.[3]

Pidage meeles, et ravil on sümptomite kontrolli all hoidmises ja ägenemiste ennetamises väga tähtis osa; nii et kui teile tundub, et ravi ei ole piisavalt tõhus või kui märkate sümptomite süvenemist, pidage nõu oma arstiga.[2] Samuti on tähtis võtta ravimeid täpselt nii, nagu arst on määranud (isegi sel ajal, kui teil parajasti sümptomeid ei ole) – nii on nende toime kõige parem.[4][5] Meil on mõned näpunäited, mis aitavad teil vastuvõtu ajal arstiga asjalikku arutelu pidada. Seda on vaja, et psoriaas oleks teie kontrolli all, mitte vastupidi.

Teile võivad huvi pakkuda ka

Märkige üles, kuidas te ennast tunnete

Kui te märkmeid ei tee, siis võib järg enesetunde jälgimisel kergesti käest kaduda.

Kas arsti juurde on vaja kindlasti kohale minna?

Kuna COVID-19 on osa meie igapäevaelust, ei pea te alati arstiga füüsiliselt kohtuma.

Ülevaade ravivõimalustest

Uurige, milliseid ravivõimalusi on olemas

References

British Association of Dermatologists patient hub; Psoriasis: an overview. Available at: https://www.skinhealthinfo.org.uk/condition/psoriasis/ Accessed: June 2020.
NHS. Living with psoriasis. Available at: https://www.nhs.uk/conditions/psoriasis/living-with/ Accessed: June 2020.
National Psoriasis Foundation. Seasonal flare guide. Available at: https://www.psoriasis.org/seasonal-flare-guide Accessed: June 2020.
AAD. How long will I have to treat my psoriasis? Available at: https://www.aad.org/public/diseases/psoriasis/treatment/medications/how-long Accessed: June 2020.
Logo Janssen | Pharmaceutical Companies of Johnson & Johnson